News

High School Results – Saturday, February 8, 2014

Big Nine JV Tournament
1. Albert Lea 237.0
2. Owatonna 171.5
3. Rochester Century 127.0
4. Austin 100.0
5. Rochester Mayo 92.5
6. Faribault 85.0
7. Rochester John Marshall 75.0
8. Winona 31.0
Lakeville South Cougar JV Invite
Gold Division
1. Apple Valley 222.0
2. Shakopee 157.5
3. Prior Lake 154.5
4. Rosemount 128.5
5. Eastview 98.0
6. Bloomington 81.0
7. New Prague 71.0
8. Lakeville South 52.5
9. Lakeville North 43.5
10. Farmington 39.0
11. Eagan 38.0
12. Northfield 33.0
13. Burnsville 0.0
Minnetonka JV Duals
1st Place - Minnetonka
2nd Place - Minneapolis South
3rd Place - Mankato West
4th Place - Park Center
5th Place - Saint Agnes
6th Place - Minnehaha Academy/DeLaSalle
Round 1
Minnetonka defeated Park Center 57-10
Minneapolis South defeated Mankato West 42-33
Saint Agnes defeated Minnehaha Academy/DeLaSalle 42-24
Round 2
Minnetonka defeated Mankato West 52-22
Park Center defeated Minnehaha Academy/DeLaSalle 42-18
Minneapolis South defeated Saint Agnes 63-18
Round 3
Minnetonka defeated Saint Agnes 63-9
Minneapolis South defeated Minnehaha Academy/DeLaSalle 78-6
Mankato West defeated Park Center 55-24
Round 4
Minnetonka defeated Minnehaha Academy/DeLaSalle 78-0
Mankato West defeated Saint Agnes 69-8
Minneapolis South defeated Park Center 60-18
Round 5
Minnetonka defeated Minneapolis South 58-24
Park Center defeated Saint Agnes 39-16
Mankato West defeated Minnehaha Academy/DeLaSalle 84-0
Morris Invite
1. Kerkhoven-Murdock-Sunburg 247.5
2. MAHACA 171.0
3. West Central Area/Ashby/Evansville 147.5
4. Fosston/Bagley 140.0
5. Benson 122.0
6. Holdingford 101.0
7. Ortonville 80.5
8. Breckenridge/Campbell-Tintah 45.0
Northwest Suburban Conference JV Tournament
1. Anoka 198.5
2. Coon Rapids 178.0
3. Centennial 170.0
4. Osseo 131.5
5. Champlin Park 127.0
6. Elk River 85.0
7. Blaine 80.0
8. Andover 77.0
8. Maple Grove 77.0
10. Robbinsdale Armstrong 52.5
11. Park Center 10.0
South Central Conference Tournament
1. Blue Earth Area 198.5 
2. Fairmont/Martin County West 147.0
3. Saint Peter 146.0
4. Saint James Area 127.0
5. New Ulm 120.0
6. Waseca 104.5
Three Rivers Conference JV Tournament
1. Plainview-Elgin-Millville 274.5
2. Chatfield 213.5
3. Caledonia/Houston/Spring Grove 110.5
4. Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton 105.0
5. Saint Charles 104.0
6. Dover-Eyota 99.0
7. Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 89.5
8. Southland 61.0
9. Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland 37.0
10. Wabasha-Kellogg 36.0
Wrestling Country JV Invitational
1. Scott West 272.0
2. Jackson County Central 161.0
3. WEM/JWP 132.0
4. LeSueur-Henderson 122.0
5. Mankato East 100.0
6. New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 78.0
7. Blue Earth Area 71.5
8. United South Central 51.0
9. Maple RIver 50.0
10. Saint Peter 6.0
11. Medford 3.0
12. Mankato West 0.0

Click Here: camiseta seleccion argentina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *